ZALOŽENIE SPOLOČNOSTI

Spoločnosť ECOMED bola založená rok po zmene režimu v bývalej Československej republike, teda v roku 1990. Od samého počiatku sa orientovala na laboratórne prístroje, pomôcky a diagnostiká najmä pre medicínske laboratóriá, no mala tiež ambície ponúkať laboratórne prístroje a nástroje do oblasti ekológie. Spojenie týchto dvoch oblastí sa objavilo napokon aj v názve spoločnosti. ECOMED sa orientoval predovšetkým na francúzske firmy, pôsobiace na poli medicínskej laboratórnej techniky

  • MELET SCHLOESING- počítače krviniek
  • LISABIO- biochemické analyzátory a počítače krviniek
  • SEBIA- ELFO – systémy, ELFO – súpravy
  • MELET SCHLOESING- počítače krviniek
  • CHEMELEX-biochemické, diagnostické súpravy.
  • DIAGNOSTICA STAGO – koagulometre a koagulačné súpravy

Napriek tomu, že už v prvých rokoch existencie firmy vznikla pomerne široká ponuka, ktorá znamenala dosť veľké nároky na odbornosť a zabezpečovanie servisu, firma pokračovala v postupnom rozširovaní svojho portfólia. A tak v roku 1993 pribudli do našej ponuky unikátne pH-metre holandskej firmy SENTRON, založené na progresívnej technológii merania pH- na princípe ISFET (poľom riadený, ionselektívny tranzistor) umožňujúce dovtedy nerealizovatlné aplikácie merania pH a prinášajúci mnohé ďalšie výhody. V tom istom roku sme začali aj spoluprácu s tiež veľmi progresívnou fínskou firmou BIOHIT, vyrábajúcou vysoko kvalitné mechanické pipety a v tom čase úplne nové elektronické pipety. V tom istom roku – po rozdelení Československa – sme zaradili do našej ponuky aj generátory anaerózy a mikrobiologické pomôcky firmy MIRAKO. Dynamická doba prináša neustále zmeny, a tak, niektoré firmy s ktorými ECOMED spolupracoval, zanikli, niektoré sa spojili s inými firmami, čo sa prejavilo aj na nadväzovaní ďalších obchodných vzťahov. Za toto obdobie pribudli do nášho portfólia ďalší významný výrobcovia : KREATECH a CYTOCELL – FISH sondy pre genetiku, SPINREACT – Biochemické, imunologické, hemokoagulačné a serologické súpravy + drogové testy ako aj STARLAB – široká škála laboratórnych plastov, spotrebného materiálu, prístrojov a pomôcok do moderných laboratórií.ETI – výrobca teplomerov a vlhkomerov, AND – výrobca váh, CARGILLE – imerzný olej

 

 

Medzi významné zmeny možno zaradiť aj fúziu firiem SARTORIUS A BIOHIT, ktorá sa udiala v roku 2014. Spoločnosť ECOMED, napriek tejto zmene stále úzko spolupracuje s firmou SARTORIUS a zabezpečuje autorizovaný záručný a pozáručný servis, všetkých “Liquid Handling” produktov, ako jediná poverená spoločnosť na Slovensku. Ďalšie posločnosti, ktoré pribudli do nášho portfólia v tomto období sú : 2MAG : výrobca unikátnych magnetických miešačiek, Edmund Buhler : výrobca miešačiek a terpačiek, SETONIC : výrobca mikrostriekačiek pre kvapalinovú a plynovú chromatografiu.

 

Dôležitou udalosťou poslednej doby pre spoločnosť ECOMED bolo nadviazanie spolupráce s holandskou firmou SHIELD SCIENTIFIC, ktorá vyrába jedinečné ochranné laboratórne rukavice, a taktiež rukavice do “Cleanroomov” (do čistých priestorov). Takisto sme v aktuálnom roku (2019) vybudovali nové kalibračné laboratórium – PIPETTE LAB na overovanie a kalibráciu pipiet. V tomto laboratóriu máme profesionálnu techniku aj na overovanie veľmi malých objemov, ktorých pipetovanie je už v súčasnosti úplne bežné. Toto laboratórium spĺňa náročné požiadavky normy ISO17025. Filozofiou spoločnosti ECOMED bolo vždy poskytovať čo najkvalitnejšie služby a ponúkať produkty vysokej kvality. Taktiež sa snažíme o čo najrýchlejšie vybavovanie objednávok, až cca 70% objednávok vybavujeme do 3 dní od obdržania objednávky. Snažíme sa podporovať vedu a výskum na Slovensku, a preto sa zúčastňujeme mnohých konferencií, ktoré usporiadúvajú ústavy SAV alebo univerzity. 

 

 

DÔVERYHODNÁ FIRMA

Spoločnosť ECOMED sa môže popíšiť certifikátom “Dôveryhodná firma”. Tento certifikát sme získali opakovane už od roku 2016.

2018 – GOLD

HISTÓRIA

CERTIFIKÁT – GOLD