ZALOŽENIE SPOLOČNOSTI

Spoločnosť ECOMED bola založená rok po zmene režimu v bývalej Československej republike, teda v roku 1990. Od samého počiatku sa orientovala na laboratórne prístroje, pomôcky a diagnostiká najmä pre medicínske laboratóriá, no mala tiež ambície ponúkať laboratórne prístroje a nástroje do oblasti ekológie. Spojenie týchto dvoch oblastí sa objavilo napokon aj v názve spoločnosti. ECOMED sa orientoval predovšetkým na francúzske firmy, pôsobiace na poli medicínskej laboratórnej techniky

1990-1992

  • MELET SCHLOESING- počítače krviniek
  • LISABIO- biochemické analyzátory a počítače krviniek
  • SEBIA- ELFO – systémy, ELFO – súpravy
  • MELET SCHLOESING- počítače krviniek
  • CHEMELEX-biochemické, diagnostické súpravy.
  • DIAGNOSTICA STAGO – koagulometre a koagulačné súpravy

1993-2010

Napriek tomu, že už v prvých rokoch existencie firmy vznikla pomerne široká ponuka, ktorá znamenala dosť veľké nároky na odbornosť a zabezpečovanie servisu, firma pokračovala v postupnom rozširovaní svojho portfólia. A tak v roku 1993 pribudli do našej ponuky unikátne pH-metre holandskej firmy SENTRON, založené na progresívnej technológii merania pH- na princípe ISFET (poľom riadený, ionselektívny tranzistor) umožňujúce dovtedy nerealizovatlné aplikácie merania pH a prinášajúci mnohé ďalšie výhody. V tom istom roku sme začali aj spoluprácu s tiež veľmi progresívnou fínskou firmou BIOHIT, vyrábajúcou vysoko kvalitné mechanické pipety a v tom čase úplne nové elektronické pipety. V tom istom roku – po rozdelení Československa – sme zaradili do našej ponuky aj generátory anaerózy a mikrobiologické pomôcky firmy MIRAKO. Dynamická doba prináša neustále zmeny, a tak, niektoré firmy s ktorými ECOMED spolupracoval, zanikli, niektoré sa spojili s inými firmami, čo sa prejavilo aj na nadväzovaní ďalších obchodných vzťahov. Za toto obdobie pribudli do nášho portfólia ďalší významný výrobcovia : KREATECH a CYTOCELL – FISH sondy pre genetiku, SPINREACT – Biochemické, imunologické, hemokoagulačné a serologické súpravy + drogové testy ako aj STARLAB – široká škála laboratórnych plastov, spotrebného materiálu, prístrojov a pomôcok do moderných laboratórií.ETI – výrobca teplomerov a vlhkomerov, AND – výrobca váh, CARGILLE – imerzný olej

 

 

2011-2017

Medzi významné zmeny možno zaradiť aj fúziu firiem SARTORIUS A BIOHIT, ktorá sa udiala v roku 2014. Spoločnosť ECOMED, napriek tejto zmene stále úzko spolupracuje s firmou SARTORIUS a zabezpečuje autorizovaný záručný a pozáručný servis, všetkých “Liquid Handling” produktov, ako jediná poverená spoločnosť na Slovensku. Ďalšie posločnosti, ktoré pribudli do nášho portfólia v tomto období sú : 2MAG : výrobca unikátnych magnetických miešačiek, Edmund Buhler : výrobca miešačiek a terpačiek, SETONIC : výrobca mikrostriekačiek pre kvapalinovú a plynovú chromatografiu.

 

2018-súčasnosť

Dôležitou udalosťou poslednej doby pre spoločnosť ECOMED bolo nadviazanie spolupráce s holandskou firmou SHIELD SCIENTIFIC, ktorá vyrába jedinečné ochranné laboratórne rukavice, a taktiež rukavice do “Cleanroomov” (do čistých priestorov). Takisto sme v aktuálnom roku (2019) vybudovali nové kalibračné laboratórium – PIPETTE LAB na overovanie a kalibráciu pipiet. V tomto laboratóriu máme profesionálnu techniku aj na overovanie veľmi malých objemov, ktorých pipetovanie je už v súčasnosti úplne bežné. Toto laboratórium spĺňa náročné požiadavky normy ISO17025. Filozofiou spoločnosti ECOMED bolo vždy poskytovať čo najkvalitnejšie služby a ponúkať produkty vysokej kvality. Taktiež sa snažíme o čo najrýchlejšie vybavovanie objednávok, až cca 70% objednávok vybavujeme do 3 dní od obdržania objednávky. Snažíme sa podporovať vedu a výskum na Slovensku, a preto sa zúčastňujeme mnohých konferencií, ktoré usporiadúvajú ústavy SAV alebo univerzity. 

 

 

, ECOMED

DÔVERYHODNÁ FIRMA

Spoločnosť ECOMED sa môže popíšiť certifikátom “Dôveryhodná firma”. Tento certifikát sme získali opakovane už od roku 2016.

2018 – GOLD

, ECOMED

HISTÓRIA

, ECOMED

CERTIFIKÁT – GOLD

, ECOMED