Pred odoslaním pipiet na servis alebo kalibráciu je nutné vyplniť “OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁR, ktorého súčasťou je aj POTVRDENIE O DEKONTAMINÁCIÍ”. Dekonatminácia pipiet je dôležitá pre bezpečnosť našich technikov pri manipulácií s pipetami. Bez potvrdenia o dekontaminácií nie je možné pristúpiť k servisu alebo kalibrácií pipiet.

Sme hrdí na to, že môžeme našim cteným zákazníkom poskytovať komplexné kalibračné a servisné služby. Spoločnosť ECOMED je autorizovaným servisným strediskom pre Liquid handling produkty firmy SARTORIUS-BIOHIT a STARLAB.

Kalibračné služby poskytujeme už viac ako 20 rokov a v súčasnosti sa snažíme tieto služby zefektévniť tak, aby mali manažéri kvality v jednotlivých laboratóriach s pipetami a ich overovaním čo najmenej starostí. V súčasnosti je už možná on-line rezervácia formou rezervačného kalendára. Do budúcna pripravujeme automatické upozornovanie e-mailom, že je nutné zvážiť opätovnú kotrolu Vašich pipiet (zväčša po 1 roku).

Kalibráciu vykonávame v zmysle normy ISO8655 a naše kalibračné laboratórium PIPETTE LAB spĺňa náročné kritéria normy ISO17025.

Spoločnosť ECOMED pôsobí na Slovenskom a Českom trhu už od roku 1990.

Nenechávajte nič na náhodu, pretože experti uvádzajú, že už 5% chyba môže mať vážny vplyv na konečný výsledok. Ak uvážime, že v súčasnosti sa pipetuje stále menší objem (molekulárna biológia, PCR a pod.) tak je pipetovať presne a správne tak malé objemy ešte oveľa väčšia výzva!

www.ecomed.sk, [email protected], Tel : 041/500 67 44